Ndërlidhjet

Dhjetëra të plagosur pas përleshjeve Erevan


Dhjetëra të plagosur pas përleshjeve Erevan
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:03 0:00

Zyrtarët armenë thanë se 75 njerëz u plagosën dhe më shumë se 20 u arrestua në përleshjet mes policisë dhe protestuesve në kryeqytet. Trazirat shpërthyen më 29 korrik në Erevan, kur demonstruesit u përpoqën t'i afroheshin një stacioni policie. (RFE / Shërbimi armen i Radios Evropa e Lirë)

XS
SM
MD
LG