Ndërlidhjet

Tolstoy, në luftë dhe paqe

Më 20 nëntor është shënuar 110-vjetori i vdekjes së Leo Tolstoy, njërit prej shkrimtarëve më të mëdhenj të Rusisë. Përmes kësaj fotogalerie, Radio Evropa e Lirë ju sjellë momentet më kyçe të jetës së shkrimtarit rus.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG