Ndërlidhjet

Pak protestues në Leposaviq, Lista Serbe përsërit kushtet


Pak protestues në Leposaviq, Lista Serbe përsërit kushtet
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:00:33 0:00

Një numër i vogël i qytetarëve serbë janë tubuar të martën e 30 majit para ndërtesës së Komunës së Leposaviqit, për të protestuar për të dytën ditë rresht kundër kryetarit të ri shqiptar. Përfaqësues të Listës Serbe kërkuan sërish tërheqjen e njësive speciale të Policisë së Kosovës dhe daljen e kryetarit të ri shqiptar nga ndërtesa e komunës, si kusht për shpërndarjen e protestuesve. Ushtarët e kontingjentit italian të KFOR-it po kujdesen për sigurinë.

XS
SM
MD
LG