Ndërlidhjet

Llogore, baltë dhe vdekje: Ukraina po mbahet në Bahmut

Pavarësisht se janë më pak në numër dhe kanë më pak të armatosur sesa forcat e Moskës, ushtarët ukrainas që mbrojnë qytetin e rrënuar të Bahmutit po vazhdojnë të qëndrojnë në pozicionet e tyre. (Përgatiti: Syzanë Paçarizi)


Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG