Ndërlidhjet

Elektricisti Ihor shmang bombat për t’i rilidhur fshatrat ukrainase


Elektricisti Ihor shmang bombat për t’i rilidhur fshatrat ukrainase
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

“Kur ata pushojnë, ne punojmë”, thotë Ihor, duke iu referuar bombardimit të objektivave në Ukrainën lindore nga artileria ruse. Prej kur ka nisur lufta, më 24 shkurt, Ihori ka rilidhur linja elektrike prej gati 20 kilometrash, të cilat ishin këputur nga bombardimet. Dhe, atij i duhet të punojë me shpejtësi. Para fluturimit të predhave të radhës, ai i kthehet biçikletës së tij, me të cilën shkon drejt punës së ardhshme. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG