Ndërlidhjet

Lufta i detyroi disa ukrainas të ndërrojnë profesion


Lufta i detyroi disa ukrainas të ndërrojnë profesion
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Denys Zhupnyk ëndërron për koncerte dhe festivale, teksa vozit një taksi përreth Kievit, duke marrë dhe duke zbritur udhëtarë. Para pushtimit nga Rusia, 34-vjeçari ishte prezantues në radiot dhe televizionet më të popullarizuara të Ukrainës. Ai është një ndër shumë ukrainas që është dashur ta ndryshojnë në mënyrë dramatike mënyrën e sigurimit të jetesës, teksa lufta po e rrënon ekonominë e vendit, duke çrregulluar industri të tëra. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG