Ndërlidhjet

Bora zbardh Kievin

Reshjet e borës kanë zbardhur kryeqytetin ukrainas, Kiev, më 7 dhjetor, në prag të dimrit të dytë mes pushtimit rus në Ukrainë.

Sulmet e vazhdueshme ruse mbi infrastrukturën energjetike të Ukrainës kanë shkaktuar frikë serioze te qytetarët për një dimër të vështirë ku temperaturat kryesisht qëndrojnë nën zero.

Miliona ukrainas kanë mbetur pa ngrohje, pa energji elektrike dhe ujë.

(Përgatiti: Syzanë Paçarizi)


Shfaq më shumë

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG