Ndërlidhjet

Lule e mesazhe për viktimat e sulmit në shkollën e Beogradit

Qindra qytetarë u mblodhën para shkollës "Vladislav Ribnikar" në Beograd më 4 maj, një ditë pas të shtënave masive, kur një 13-vjeçar hapi zjarr në drejtim të nxënësve dhe punonjësve. Tetë nxënës dhe një rojë sigurie u vranë. Gjashtë nxënës dhe një mësuese u plagosën. Përveç ndezjes së qirinjve dhe vendosjes së luleve në shenjë nderimi për viktimat, qytetarët lanë edhe mesazhe të shkruara.

(Përgatiti: Syzanë Paçarizi)


Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG