Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Pasojat e betejës në Kumanovë


Pasojat e betejës në Kumanovë
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Këto pamje tregojnë se si duket Lagja e Trimave në Kumanovë të Maqedonisë, pas luftimeve në fundjave, ku mbetën të vrarë 8 policë dhe së paku 14 pjesëtarë të grupit të armatosur që prezantohej si Ushtria Çlirimtare Kombëtare. Vendi ka hyrë në ditën e dytë të zisë kombëtare. Gjatë përleshjeve që kanë zgjatur dy ditë, janë plagosur 37 pjesëtarë të policisë, ndërsa nga grupi i armatosur janë dorëzuar 30 persona. (Reuters)

XS
SM
MD
LG