Ndërlidhjet

Pjesë nga fjalimi i Albright dhe Clinton


Pjesë nga fjalimi i Albright dhe Clinton
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

Ish-sekretarja e shtetit, Madeleine Albright tha se Kosova është afër anëtarësimit në OKB të integrohet në komunitetin euro-atlantik. Ndërkaq, në fjalimin e tij në Prishtinë, ish-presidenti amerikan, Bill Clinton tha se është në dorën e Kosovës që të shfrytëzojë mundësitë që ka përpara.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG