Ndërlidhjet

Shtyhet gjykimi ndaj të akuzuarve për komplot në Mal të Zi


Shtyhet gjykimi ndaj të akuzuarve për komplot në Mal të Zi
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:45 0:00

Procesi gjyqësor në Mal të Zi kundër dy rusëve dhe 12 personave të tjerë, të akuzuar për komplot shtetëror, është shtyrë sot, pas kërkesës së mbrojtjes për zëvendësimin e prokurorit. Ndaj të akuzuarve rëndojnë akuzat për “krijim të organizatës kriminale”. Dy rusët janë të akuzuar edhe për terrorizëm. Në aktakuzë pretendohet se ata kishin planifikuar ta marrin kontrollin e Kuvendit të Malit të Zi, ta vrajnë kryeministrin e atëhershëm, Millo Gjukanoviq, dhe ta instalojnë një udhëheqje proruse për parandalimin e pranimit të Malit të Zi në NATO.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG