Ndërlidhjet

Mali i Zi merr vesh çmimin e vërtetë të autostradës 1-miliardëshe


Mali i Zi merr vesh çmimin e vërtetë të autostradës 1-miliardëshe
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

Dy rrugë zhduken në tunele malore, lart mbi një fshat të fjetur të Malit të Zi, duke shënuar fundin e pafat të një projekti gati një miliard dollarësh, i cili po rrezikon ta rrënojë ekonominë e vendit të vogël ballkanik. Pas gjashtë vjetësh së hapuri tunele nëpër shkëmbinj dhe së ndërtuari shtylla betoni mbi gryka dhe kanione, rruga nuk çon askund. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG