Ndërlidhjet

BE optimiste rreth raporteve Maqedoni-Bullgari


BE optimiste rreth raporteve Maqedoni-Bullgari
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

Shefja për politikë të jashtme e BE-së, Federica Mogherini ka thënë se shpreson që Maqedonia dhe Bullgaria të arrijnë një marrëveshje për kontestet mes këtyre dy vendeve. Ndërkaq, ministri i Jashtëm maqedon, Nikola Dimitrov në Bruksel ka thënë se shpreson që vendi i tij do të arrijë një zgjidhje lidhur me çështjen e emrit me Greqinë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG