Ndërlidhjet

Protesta e ashpërsim të masave për shkak të Omicronit


Protesta e ashpërsim të masave për shkak të Omicronit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Në Melbërn të Austrisë kishte skena kaotike pasi një gjykatës hodhi poshtë një vendim që ia ndalonte hyrjen në vend tenistit serb, Novak Gjokoviq. Tenisti numër një në botë udhëtoi për në Australi më 5 janar, duke thënë se ai kishte përfituar një përjashtim sa i përket kërkesave për vaksinim kundër COVID-19, por ai me të arritur në shtet u ndalua nga autoritetet; mijëra persona protestuan në Bruksel kundër masave të reja kundër pandemisë; India ka regjistruar një rritje prej pesëfish të rasteve me COVID-19 që prej fillimit të vitit, teksa spitalet edhe një herë po përballen me mungesë të oksigjenit. (Përgatitën: Mimoza Sadiku dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG