Ndërlidhjet

Masat e izolimit patën sukses, por a është gati zbulimi i vaksinës?


Masat e izolimit patën sukses, por a është gati zbulimi i vaksinës?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:07:31 0:00

Studiuesit thonë se masat e izolimit në gjashtë vende në mbarë botën kanë ndihmuar në parandalimin e gjysmë miliard infeksioneve me koronavirus. Përderisa një ilaç i cili trajton mpiksjen e gjakut po tregohet potencial për pacientët që vuajnë nga COVID-19, sëmundja që e shkakton ky virus. Kombet e Bashkuara kanë dhënë paralajmërim për varfëri dhe pasiguri ushqimore në mes të një krize ekonomike. (Përgatitën: Donika Alihajdaraj dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG