Ndërlidhjet

Mbeturina nga tri shtete në lumin Drina


Mbeturina nga tri shtete në lumin Drina
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Skenat e mbeturinave pluskuese në lumin Drina, në Bosnjë e Hercegovinë, po bëjnë xhiron e botës. Problemi prej disa dekadash paraqitet për shkak të rritjes së nivelit të ujit, si rezultat i reshjeve të mëdha të shiut. Zgjidhje nuk ka ende, ndërsa punëtorët e një hidrocentrali buzë lumit i largojnë mbeturinat e grumbulluara çdo ditë. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG