Ndërlidhjet

Mbretëresha britanike shënon 70 vjet në fron


Mbretëresha britanike shënon 70 vjet në fron
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Mbretëresha Elizabeth II është bërë sot, më 6 shkurt, monarkistja e parë britanike që ka mbretëruar për 70 vjet, një arritje historike që sinjalizon fillimin e Jubileut të saj të Platinit. Monarkistja 95-vjeçare do ta shënojë privatisht përvjetorin e vdekjes së babait të saj, mbretit George VI, para një varg festimesh publike, dhe një dite feste zyrtare, të planifikuara në fillim të qershorit. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG