Ndërlidhjet

Mbrojtësit e Bahmutit sulmohen nga të gjitha anët


Mbrojtësit e Bahmutit sulmohen nga të gjitha anët
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Ushtarët e Brigadës së 30-të të Mekanizuar të Ukrainës thonë se janë sulmuar nga të gjitha anët përreth qytetit kyç ukrainas të Bahmutit. Forcat ruse po bëjnë progres të ngadaltë, por të qëndrueshëm në zonë. Korrespondenti i REL-it, Maryan Kushnir, ka qëndruar bashkë me trupat ukrainase për të realizuar këtë reportazh nga njëra prej zonave më të nxehta të luftës. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG