Ndërlidhjet

Mendimet e rusëve: Kur do të largohet Putini dhe çfarë do të ndodhë?


Mendimet e rusëve: Kur do të largohet Putini dhe çfarë do të ndodhë?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Gazetarët e Current Time, projekt i Radios Evropa e Lirë, i kanë pyetur njerëzit nëpër Rusi se si dhe kur mendojnë ata se presidenti rus, Vladimir Putin, do të largohet nga pushteti, dhe se çfarë ndryshimesh do të mund të sillte largimi i tij. Përgjigjet ishin të ndryshme: nga “Ai ose do të vritet, ose do të vdesë” dhe “Uroj ta rrëzojë ndonjë sëmundje sa më shpejt të jetë e mundur”, deri te “Unë nuk shoh kandidatë tjerë. Vetëm Putinin”. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG