Ndërlidhjet

Mercenarët e kthyer të Wagner-it akuzohen për mori krimesh të dhunshme


Mercenarët e kthyer të Wagner-it akuzohen për mori krimesh të dhunshme
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Pasi u rekrutuan nga burgjet për të luftuar në Ukrainë, disa mercenarë nga grupi privat ushtarak, Wagner, akuzohen se kanë kryer krime të dhunshme në Rusi, përfshirë vrasje. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG