Ndërlidhjet

Mësime patriotizmi në Rusi mes luftës në Ukrainë


Mësime patriotizmi në Rusi mes luftës në Ukrainë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00

Mes luftës së vazhdueshme të Moskës në Ukrainë, shkollarët rusë po ndjekin orë patriotizmi, ku ata mësojnë për nevojën “për ta mbrojtur mëmëdheun kur ai është në rrezik”. Por, disa mësimdhënës kanë refuzuar mbajtjen e orëve të reja, ndërsa disa shkolla kanë pranuar deri në 50 ankesa në ditë nga prindërit, të cilët kundërshtojnë edukimin patriotik të fëmijëve të tyre. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG