Ndërlidhjet

Vazhdon rezistenca e protestuesve në Mianmar

Në Mianmar – që njihet ndryshe edhe si Birmani – po vazhdojnë protestat, pavarësisht se policia dhe ushtria po përdor dhunë ndaj protestuesve. Protestuesit po e kundërshtojnë puçin ushtarak të 1 shkurtit dhe po kërkojnë lirimin e udhëheqësve, në krye me lideren de fakto të vendit, Aung San Suu Kyi.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG