Ndërlidhjet

Dyndja e migrantëve nga Turqia në BE

Turqia ka thënë se dhjetëra mijëra migrantë, kanë kaluar kufirin turk drejt vendeve të Bashkimit Evropian. Kufiri i tyre i parë për në BE është Greqia, autoritetet e së cilës kanë thënë se nuk do të lejojnë që migrantët të hyjnë në territorin grek. Policia greke ka përdorur gaz lotsjellës dhe bomba tymi për të shpërndarë migrantët, që ishin në pikëkalimin kufitar në Kastanies.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG