Ndërlidhjet

Migrantët në Bosnje, në borë e pa strehë

Qindra migrantë në kampin “Lipa” në Bosnje e Hercegovinë kanë mbetur të pastrehë, pasi më 23 dhjetor u dogj kampi ku po qëndronin.
Autoritetet boshnjake kanë dështuar që të gjejnë strehë të re për migrantët e kampit “Lipa”, që gjendet në afërsi të qytetit Bihaq. Kështu, rreth 1,400 migrantë po përballen me të ftohtin e dimrit pa ndonjë vend për t’u strehuar dhe pa ngrohje dhe vetëm racionet ushqimore po iu sigurohen nga grupet e ndihmës.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG