Ndërlidhjet

Mijëra persona kërkojnë lirimin e Navalnyt


Mijëra persona kërkojnë lirimin e Navalnyt
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Mijëra persona në gjithë Rusinë kanë protestuar më 23 janar, duke kërkuar lirimin e liderit opozitar dhe kritikut të Kremlinit, Aleksei Navalny. Ky i fundit është burgosur në Moskë, pasi është kthyer nga trajtimi që ka pasur në Gjermani për helmim me Noviçok.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG