Ndërlidhjet

Mikhail Gorbachev - njeriu me perandori të shkatërruar


Mikhail Gorbachev - njeriu me perandori të shkatërruar
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:10:47 0:00

Ish-udhëheqësi sovjetik, Mikhail Gorbachev, i cili vdiq në moshën 91-vjeçare, kryesoi rënien e Bashkimit Sovjetik dhe fundin e Luftës së Ftohtë. (Përgatitën: Valona Tela dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG