Ndërlidhjet

“Ai humbi gjithçka”: Misioni i ushtarëve ukrainas për t’i gjetur fotoalbumet e një gjyshi


“Ai humbi gjithçka”: Misioni i ushtarëve ukrainas për t’i gjetur fotoalbumet e një gjyshi
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Një burrë i moshuar la pas gjithçka, pasi u largua nga shtëpia e tij në Çasiv Jar. Para se të ikte, ai hapi dyert për ushtarët ukrainas, të cilët tani po e ruajnë shtëpinë e tij. Pasi shtëpia u bombardua nga forcat ruse, ushtarët ukrainas u nisën në një mision të veçantë, për të gjetur fotoalbumet e pazëvendësueshme familjare të gjyshit. (Përgatitën: Albina Kastrati dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG