Ndërlidhjet

Rrëzohet mocioni i LDK-së për ministrin Rikalo


Rrëzohet mocioni i LDK-së për ministrin Rikalo
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Kuvendi i Kosovës nuk e miratoi mocionin e ngritur nga Lidhja Demokratike e Kosovës në lidhje me akuzat publike ndaj ministrit Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo. Përmes këtij mocioni, LDK pretendonte që t’i kërkonte kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj shkarkimin e Rikalos, i cili vjen nga Lista Serbe, si pjesë përbërëse e koalicionit aktual qeverisës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG