Ndërlidhjet

A mund ta parandalojë filmi mohimin e gjenocidit?


A mund ta parandalojë filmi mohimin e gjenocidit?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Të mbijetuarit e masakrës së Srebrenicës shpresojnë që filmi boshnjak “Quo Vadis, Aida?”, të fitojë çmimin Oskar, në mënyrë që të rikujtohet gjenocidi që ndodhi në vitin 1995 si dhe të ndalojë mohuesit e kësaj ngjarjeje të rëndë. (Përgatitën: Shkëlqim Hysenaj dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG