Ndërlidhjet

Momentet e fundit të Britanisë në BE


Momentet e fundit të Britanisë në BE
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

Momentet e fundit të Britanisë së Madhe në Bashkimin Evropian. Ky vend i ka dhënë fund anëtarësisë 47-vjeçare në bllokun evropian, duke e lënë atë me 27 anëtarë. Britania tani e tutje do të konsiderohet nga BE-ja si shtet i tretë dhe Përfaqësimi i saj i Përhershëm në këtë bllok do të shndërrohet në mision të jashtëm.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG