Ndërlidhjet

Nënsekretari amerikan për Çështje Politike viziton Beogradin


Nënsekretari amerikan për Çështje Politike viziton Beogradin
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Nënsekretari amerikan i Shtetit për Çështje Politike, David Hale iu bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë të ndalin provokimet dhe të rivendosin dialogun, e ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian në Bruksel. Nga autoritetet në Prishtinë, ai kërkoi heqjen e tarifës prej 100 për qind ndaj mallrave serbe.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG