Ndërlidhjet

Ndalet qarkullimi i mallrave nga Serbia


Ndalet qarkullimi i mallrave nga Serbia
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për vënien e taksës doganore prej 100 për qind për importet e prodhimeve me origjinë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, ka ndikuar që të ndërpritet qarkullimi i mallrave nga këto vende. Aktualisht, sipas përgjegjësve të Doganës, në Kosovë po hyjnë vetëm mallra që nuk e kanë origjinë Serbinë apo Bosnjën.(Autorë: Fatlum Jashari & Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG