Ndërlidhjet

Në Kosovë mblidhen ndihma për Turqinë


Në Kosovë mblidhen ndihma për Turqinë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Qindra qytetarë të Kosovës i janë përgjigjur ftesës së një organizate turke në Prishtinë për të dërguar ndihma për banorët e vendbanimeve të prekura nga tërmetet në Turqi. Ndihmat e para, përfshirë rroba, batanije dhe të holla, tashmë kanë mbërritur në Turqi. Teksa aksioni po vazhdon, Kosova po ndihmon edhe në zonat e tërmetit, ku Forca e Sigurisë së Kosovës ka shpëtuar një vajzë dyvjeçare dhe nënën e saj nga rrënojat.

XS
SM
MD
LG