Ndërlidhjet

Ndotja e ajrit në Dardhishtë


Ndotja e ajrit në Dardhishtë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Tymi dhe hiri që dalin nga dy termocentralet në komunën e Obiliqit bezdisin qindra mijëra qytetarë të Kosovës gjatë dimrit, por obiliqasit nuk njohin stinë me ajër të pastër. Fshati Dardhishtë i kësaj komune, i cili është nja nga fshatrat më të ndotura në komunën e Obiliqit, duket i mbuluar nga mjegulla në pikë të ditës.(Video: B.Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG