Ndërlidhjet

Ndriçimi i fshatit Pjetërshan për Krishtlindje


Fshati Pjetërshan në Gjakovë edhe këtë vit ka vazhduar traditën e dekorimit dhe ndriçimit për Krishtlindjet dhe për Vitin e Ri.

Për disa ditë me radhë, shumë djem të rinj të këtij fshati dhe fshatrave përreth, punuan që ky dekorim të ketë një pamje të mahnitshme.

Rreth 1500 euro u mblodhën nga bashkëfshatarët për të ndriçuar oborrin e kishës dhe një pjesë të fshatit.

Banorët e fshatit thanë se vizitorë të ndryshëm e vizitojnë këtë vend këto ditë për festat e fundvitit dhe mahniten me bukurinë e tij.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG