Ndërlidhjet

Ndryshimet klimatike "rrezikojnë 4 për qind të GDP-së globale"


Ndryshimet klimatike "rrezikojnë 4 për qind të GDP-së globale"
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:10 0:00

Ndryshimet klimatike mund të ndikojnë që të humbet 4 për qind e prodhimit të përvitshëm ekonomik global deri më 2050, dhe mund t’i godasin shumë më ashpër pjesët më të varfra të botës, ka vlerësuar një studim që ka përfshirë 135 vende të botës. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG