Ndërlidhjet

Në vijën e parë të frontit në Nagorno Karabak

Agjencia e lajmeve AFP ka dy fotografë të saj me përvojë, që janë duke punuar në të dyja anët e konfliktit të vazhdueshëm midis Armenisë dhe Azerbajxhanit. Fotografitë nga pala armene janë bërë nga Aris Messinis, ndërsa Bulent Kilic ka dërguar pamje nga Azerbajxhani. Luftimet midis dy vendeve, për kontrollin e Nagorno Karabakut, kanë shpërthyer më 27 shtator.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG