Ndërlidhjet

Hahn shpreson të ketë vendim para verës për Shqipërinë dhe Maqedoninë V.


Hahn shpreson të ketë vendim para verës për Shqipërinë dhe Maqedoninë V.
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t'i hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

XS
SM
MD
LG