Ndërlidhjet

Ngritja e aktakuzave pa prova dhe dëshmi


Ngritja e aktakuzave pa prova dhe dëshmi
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:24:11 0:00

Ngritja e aktakuzave ndaj zyrtarëve të ndryshëm, nën dyshimet për përfshirje në korrupsion, nuk ka munguar nga sistemi i drejtësisë në Kosovë. Por, në këtë drejtim, ka një element shqetësues, pasi që në emër të luftës kundër korrupsionit, Prokuroria pa prova dhe dëshmi ka akuzuar qytetarët apo zyrtarët publikë, duke i mbajtur ata me vite në procedura penale. Emisioni ‘Iustitia’ është emision që transmetohet çdo dy javë dhe prodhohet nga Radio Evropa e Lirë dhe Betimi për Drejtësi. Ky emision trasmetohet edhe në RTV21.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG