Ndërlidhjet

Festë në Jerevan pasi Pashinian zgjidhet kryeministër


Festë në Jerevan pasi Pashinian zgjidhet kryeministër
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:45 0:00

Mbështetësit e Nikol Pashinian kanë festuar në Sheshin e Republikës në Jerevan, pasi Parlamenti e zgjodhi Pashinianin në postin e kryeministrit.Pashinian arriti të marrë 59 vota për dhe 42 kundër, gjatë votimit në Parlament. Zgjedhja e tij në këtë post vjen pasi partia në pushtet, Partia Republikane njoftoi se do t’i japë Pashinianit 11 vota, aq sa i duheshin për t’u zgjedhur kryeministër.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG