Ndërlidhjet

Një dëshmitar përshkruan sulmin në Zelandën e Re


Një dëshmitar përshkruan sulmin në Zelandën e Re
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Dhjetëra persona janë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosur, në atë që kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, e ka quajtur “sulm terrorist” në dy xhami në Kristçërç. Një dëshmitar ka përshkruar një moment kur sulmuesi ka nisur sulmin me armë zjarri në një xhami.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG