Ndërlidhjet

Një fillim i ri për gratë afgane


Një fillim i ri për gratë afgane
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Gruaja afgane 19 vjeçare, Gul Nesa, ka humbur pjesën më të madhe të edukimit pasi familja e saj është shpërngulur për disa vite si pasojë e luftës në Afganistan. Pasi Shërbimi afgan i Radios Evropa e Lirë ka raportuar për historinë e saj, zyrtarët e provincës Bamiyan janë pajtuar për të krijuar një qendër leximi ku Gul Nesa dhe rreth 50 gra të tjera mund të mësojnë për shkrim e lexim.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG