Ndërlidhjet

Kostoja e pandemisë COVID-19


Kostoja e pandemisë COVID-19
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:09:09 0:00

Një vit më parë, më 11 mars, 2020, Organizata Botërore e Shëndetësisë e ka shpallur shpërthimin e sëmundjes COVID-19 pandemi globale. Rastet e para janë identifikuar në Vuhan të Kinës në dhjetor të vitit 2019. Që atëherë, virusi është përhapur në çdo cep të globit, duke marrë mbi 2.6 milionë jetë njerëzish dhe duke shkaktuar rënie të mëdha ekonomike. (Përgatitën: Valona Tela, Arben Hoti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG