Ndërlidhjet

Njëzet e pesë vjet nga masakra e Reçakut


Njëzet e pesë vjet nga masakra e Reçakut
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:09:26 0:00

*Ky material është publikuar fillimisht më 12 janar 2019. Më 15 janar 1999, forcat policore dhe ushtarake serbe vranë 45 civilë shqiptarë në fshatin Reçak të komunës së Shtimes. Tani, kur bëhen 24 vjet nga masakra, banorët e fshatit, të cilëve iu vranë familjarët, thonë se janë të dëshpëruar me faktin se askush nuk u dënua për krimet e kryera.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG