Ndërlidhjet

Uragani Ida përmbyt pjesë të Nju Jorkut


Uragani Ida përmbyt pjesë të Nju Jorkut
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:56 0:00

Shteti i Nju Jorkut ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme, pasi u godit nga reshje rekorde të shiut. Uji përmbyti stacione të metrosë dhe vërshoi shumë shtëpi. Edhe Nju Xhërsi shpalli gjendje emergjence dhe raportoi së paku një viktimë. SHBA-ja po përballet me vërshime që disa ditë nga uragani Ida. (Përgatiti: Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG