Ndërlidhjet

Pesë gjëra që duhet t’i dini për të nominuaren e Gjykatës Supreme në SHBA


Pesë gjëra që duhet t’i dini për të nominuaren e Gjykatës Supreme në SHBA
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:05:02 0:00

Gjyqtarja Amy Coney Barrett mund të bëhet shpejt pjesë e Gjykatës Supreme në SHBA - organit më të lartë gjyqësor në këtë vend. Pozita është e përjetshme dhe nëntë gjyqtarët e Gjykatës kanë ndikim të madh në interpretimin e ligjeve. (Përgatitën: Valona Tela, Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG