Ndërlidhjet

"S'kemi asgjë për dimër": Kriza humanitare troket në Afganistan


"S'kemi asgjë për dimër": Kriza humanitare troket në Afganistan
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Që prej kthimit të talibanëve në pushtet, në muajin gusht, gjendja ekonomike e Afganistanit është keqësuar me shpejtësi. Rrogat nuk janë paguar, ndërsa vendet e punës janë zhdukur. Ndikimi i krizës është i dukshëm në provincën Farah, në jugperëndim të vendit, ku punëtorët presin nëpër rrugë për oferta të rralla për punë, teksa personat e zhvendosur thonë se ndihmat urgjente janë të pakta. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG