Ndërlidhjet

Omicroni “s’do të jetë varianti i fundit” i COVID-19


Omicroni “s’do të jetë varianti i fundit” i COVID-19
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus tha se do të ishte e rrezikshme të supozohet se bota është “në fund të luftës” me pandeminë COVID-19; një spital në Sofje të Bullgarisë po raporton për rritje të rasteve me COVID-19 dhe punëtorët shëndetësorë thanë se shumica e pacientëve janë të pavaksinuar; mijëra persona protestuan në Uashington D.C kundër mbajtjes së maskave dhe vaksinimit të detyrueshëm. (Përgatitën: Mimoza Sadiku dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG