Ndërlidhjet

"Omicron mund ta luftojë variantin Delta"


"Omicron mund ta luftojë variantin Delta"
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:06:10 0:00

Shtetet e Bashkuara, shtetet evropiane dhe Japonia, kanë raportuar shifra rekorde të infektimit me koronavirus, teksa varianti Omicron vazhdon të përhapet në kohë festash; Izraeli do të ofrojë dozën e katërt të vaksinës për personat mbi 60 vjeç si dhe për stafin shëndetësor; Afrika e Jugut ka hequr orën policore. Në disa hulumtime ka dalë se infektimi me Omicron mund të rrisë imunitetin ndaj variantit Delta. (Përgatitën: Krenare Cubolli & Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG