Ndërlidhjet

Simptomat e Omicronit, kryesisht të lehta


Simptomat e Omicronit, kryesisht të lehta
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:06:48 0:00

Zyrtarët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë thanë se varianti i ri i koronavirusit, Omicron mund të shkaktojë simptoma më të lehta sesa varianti dominues Delta, dhe duket se nivelet e hospitalizimit janë më të ulëta me variantin e ri; një sërë studimesh kanë sugjeruar se dozat përforcuese të vaksinave mund të ofrojnë mbrojtje ndaj variantit të ri; në Rusi numri i rasteve me koronavirus ka kaluar 10 milionë, por numri real i rasteve që prej fillimit të pandemisë, mund të jetë më i lartë. (Përgatitën: Mimoza Sadiku dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG